PARKI
Tereny parkowe powstały w centrum Wisły w latach 30. XX wieku. Ciągną się w pasie nadwiślańskim po wschodniej stronie Domu Zdrojowego i gmachu Szkoły Podstawowej nr 1, od Pomnika Źródeł Wisły, aż do terenów zielonych za blokami mieszkalnymi (osiedle SM „Zacisze”).
W roku 2014 w parku wykonano rewitalizację akwenu z okresu międzywojennego wraz z przyległym otoczeniem (sadzawka w sąsiedztwie kortów tenisowych) oraz rewitalizację Pomnika Źródeł Wisły, modernizację boiska do siatkówki plażowej, boiska zielonego oraz istniejących ciągów komunikacyjnych i placu odpoczynkowego. Wybudowano również nowe obiekty sportowo-rekreacyjne: skate park, skałki wspinaczkowe i pole do mini golfa, zmodernizowano i powiększono plac zabaw dla dzieci i młodzieży, a także zakupiono stoły do ping-ponga.
Dużą atrakcją jest Zabytkowy Park Przygód, w którym zbudowano miniatury charakterystycznych budowli miast położonych nad rzeką Wisła: Rezydencję Prezydenta RP w Wiśle, Wawel w Krakowie, Zamek w Sandomierzu, Zamek w Janowcu, Zamek w Kazimierzu Dolnym, Pałac w Puławach, Zamek Królewski w Warszawie, Katedrę Św. Janów w Toruniu, Zamek w Świeciu i Żuraw w Gdańsku.W sąsiedztwie umieszczono stałą ekspozycję o rzece Wiśle (od źródeł do ujścia).
Obecnie Park Kopczyńskiego to popularne miejsce wypoczynku i spacerów. W jego skład wchodzą jeszcze: Amfiteatr im. Stanisława Hadyny z pomnikiem patrona obiektu, Aleja Podań i Legend, korty tenisowe, basen kąpielowy, siłownia pod chmurką i skate park.